مقالات

همه چیز درباره ادوبی کانکت

نکات پرکاربرد ویژه دانش آموزان و دانشجویان

ادوبی کانکت یکی از پر مخاطب ترین نرم افزارها جهت برگزاری کلاس مجازی می باشد. در این مقاله سعی شده مهمترین و کاربردی ترین مطالب مورد نیاز شما در این مورد را پاسخ دهیم.

از کجا دانلود و نصب کنم؟

نرم افزار ادوبی کانکت برای سیستم عاملهای مختلف مانند ویندوز ، اندروید و IOS قابل نصب است که می توانید از اینجا آنها را دانلود کنید:

نکته: بدون نصب و از طریق وب نیز می توان به ادوبی کانکت متصل شد البته اگر نرم افزار ادوبی کانکت را نصب کنید با کیفیت بهتری می توانید از کلاس استفاده کنید.


روی گوشی نصب کنم یا لبتاپ؟

استفاده از کامپیوتر و یا لپ‌تاپ مزایای بیشتری دارد هر چند اکثر افراد به دلیل در دسترس بودن و راحتی از گوشی موبایل استفاده می کنند. روی گوشی ممکن است بعضی قابلیت‌ها را از دست بدهید و صفحه نمایش کوچکتری در اختیار دارید.

راهنمای ورود به کلاس در ادوبی کانکت:

پس از اجرای برنامه ادوبی کانکت مراحل زیر را برای به کلاس انجام دهید

  1. مرحله اول: تایید قوانین استفاده از برنامه
اولین بار که برنامه را اجرا می کنید این صفحه می آید. گزینه Accept را انتخاب کنید

۲) مرحله دوم: لینک ورود به کلاس:

در اینجا آدرس کلاس درس را باید وارد کنید. این آدرس توسط استاد در اختیار شما قرار میگیرد و باید آنرا وارد کنید. و گزینه Next را انتخاب کنید

۳) مرحله سوم نام کاربری:

پس از مشخص کردن آدرس کلاس باید اطلاعات نام کاربری خود را وارد کنید:

نحوه ورود در این مرحله به دو شکل می تواند اتفاق بیفتد

  • روش اول: نام کاربری و رمز عبور توسط مدرس یا آموزشگاه به شما اختصاص داده شده است. پس مانند شکل گزینه Member را انتخاب کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس گزینه Enter را انتخاب نمایید.
  • روش دوم: به عنوان میهمان وارد شوید. برای این کار مانند شکل گزینه Guest را انخاب کنید و در قسمت Your name نامی برای خود انتخاب کنید که بهتر است با حروف انگلیسی نوشته شود و سپس گزینه Enter را انتخاب نمایید.
شما اکنون می توانید وارد کلاس شوید

راهنمای تصویری محیط پیش فرض کلاس در ادوبی کانکت

بخش ۱- وبکم استاد: اگر استاد از وبکم استفاده کند شما می‌توانید تصویر او را اینجا مشاهده کنید.

بخش ۲- پنل شرکت کنندگان کلاس: تمام افراد حاضر در کلاس را مشاهده می کنید.

بخش ۳- پنل چت که در این بخش اگر بخواهید به شکل متنی با کل کلاس چت کنید در این بخش تایپ می‌کنید.

بخش ۴- در این بخش مدرس می‌تواند تصویر مانیتور خودش، اسلایدهای آموزشی، تصویر، ویدیو یا هر محتوای دیگری را با دانشجویان به اشتراک بگذارد.
بخش ۵- با کلیک بر روی این گزینه بخش ۴ تمام صفحه خواهد شد و بقیه پنلها مخفی می شوند.

کاربرد آیکن یا (Raise Hand) چیست؟

ممکن است دانشجو نیاز به مطرح کردن سوال داشته باشد، که با استفاده از گزینه Raise Hand قادر خواهد بود دست خود را بالا برده و از استاد اجازه بگیرد.
برای این کار گزینه Raise Hand که در نوار سمت راست قرار دارد را انتخاب می کنیم و از کادر باز شده مانند شکل گزینه Raise Hand را انتخاب می کنیم. استاد درخواست دانشجو را مشاهده و در صورت لزوم به وی اجازه می دهد که با این اقدام میکروفن دانشجوی درخواست دهنده فعال خواهد شد و صدای دانشجو در کلاس پخش می گردد.

چطور میکروفن را فعال کنم؟

در صورتی که استاد اجازه استفاده از میکروفن را به شما داده باشد آیکن میکروفن در نوار سمت راست قابل مشاهده است. روی آیکن کلیک نمایند. به محض انتخاب این گزینه پنجره کوچکی نمایش داده خواهد شد که می بایست گزینه connect my microphone را انتخاب نمایید. همچنین از گزینه Volume صدای میکروفن را می توانید تنظیم کنید. با کلیک روی آیکن مذکور رنگ آن به آبی تغییر یافته و دانشجو می تواند مطالب خود را بیان نماید.

چطور دوربین را فعال کنم؟

در صورتی که استاد اجازه استفاده از میکروفن را به شما داده باشد آیکن میکروفن در نوار سمت راست قابل مشاهده است.
روی آیکن کلیک نمایند. حالا یک کادر باز می شود که می توانید تصویری که دوربین شما می گیرد را مشاهده کنید در صورت مطلوب بودن، گزینه Broadcast را انتخاب کنید تا برای همه قابل مشاهده شود

رفع مشکل تایپ فارسی:

این مشکل در صورتی که استاد و دانشجو هر دو از لبتاپ و هر دو از موبایل استفاده کنند قابل حل است. مشکل ادوبی کانکنت حرف “ی” هست.
در ویندوز بجای حرف “ی” از کلید ترکیبی shift+x استفاده کنید.
در گوشی روی حرف “ی” نگه دارید و حرف “ئ” ر انتخاب کنید.
البته در هر صورت نوشتن به زبان انگلیسی و یا فینگلیش توصیه می شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *